abonneren

Nokia 500 smartphone met Symbian

Met de Nokia 500 introduceert Nokia een goedkope smartphone gebaseerd op de laatste versie van Symbian (Anna).

Een beetje verwarrend is het wel om een Symbian smartphone te introduceren als iedereen vol spanning wacht op de introductie van het het eerste Nokiatoestel met Windows Phone. Wel is het in lijn met Nokia’s eerdere aankondiging om nog tot 2016 met Symbian door te gaan.

Het tweede dat opvalt, is dat Nokia met de introductie van de naamgeving met letters in het typenummer afstapt. De nieuwe Nokia heet simpelweg 500.

De 500 heeft een 3,2-inch capacitief aanraakscherm met 640 bij 360 pixels. Het toestel heeft drie bedieningsknoppen onder het scherm, een volumeknop en een cameraknop. De Nokia 500 komt in zwart en wit met extra gekleurde covers voor de achterkant.

Er is een 5-megapixel camera met video-opnamemogelijkheid. Nokia Maps met navigatie, muziekspeler en fm-radio. Het toestel heef teen 1 GHz processor en 2GB geheugen, uitbreidbaar met een microSD-kaart. Bluetooth, wifi en een webbrowser ontbreken niet. Het toestel zal voor ongeveer €200 over de toonbank gaan. Zal vanaf oktober verkrijgbaar zijn.

Ondertussen zijn er ook diverse geruchten over de eerste publieke introductie van een Nokia Windows Phone toestel, op de Gamescom-beurs in Keulen op 17 augustus. Als dit daar al gebeurt, wat op zich een vreemde plaats is om een telefoon te introduceren, zullen de eerste Nokia’s met Windows Phone pas later dit jaar in de winkel liggen. 

Ger Elskamp

Over Ger Elskamp

Volgt de computerindustrie al vanaf de eerste microprocessor. Is telkens weer verrast door nieuwe mogelijkheden die er door de snelle technologische ontwikkelingen bijkomen.

Aangemaakt: 9 maanden, 3 weken geleden

Category: Dummy